Ekskluzywna schody z drewna: Schody z drewna — niezawodna klasyka

schody drewniane

Schody są jedną z najczęściej spotykanych konstrukcji w większości domów i mieszkań. Mogą znajdować się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Zajmują sporo miejsca, dlatego też oprócz względów funkcjonalnych powinny charakteryzować się również estetycznym wyglądem.

Schody już dawno przestały pełnić wyłącznie funkcje praktyczne. Oczywiście nadal ich podstawowym zadaniem jest umożliwianie mieszkańcom przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami, ale coraz częściej bardzo dużą wagę przywiązujemy również do walorów estetycznych. Ciężkie, masywne, proste konstrukcje coraz częściej ustępują miejsca lekkim, urozmaiconym schodom wykonanym w bardzo precyzyjny i przemyślany sposób. Nadal jednak najważniejszym materiałem stosowanym do wykończenia schodów jest drewno. Ekskluzywne schody z drewna świetnie prezentują się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach.

Schody z drewna — zalety

Oferty producentów schodów z drewna są niezwykle bogate. Drewno to materiał bardzo uniwersalny, dlatego też świetnie wpasowuje się w różnorodne aranżacje. Do podstawowych zalet drewnianych schodów zaliczamy ich ponadczasowy urok i naturalność. W tym przypadku możemy postawić zarówno na klasyczne rozwiązania, jak i poeksperymentować nieco z projektem schodów. Coraz więcej osób śmiało łączy drewno z innymi materiałami, takimi jak szkło czy metal, osiągając w ten sposób bardzo oryginalne, a niekiedy wręcz zaskakujące aranżacje.

Możemy wybierać spomiędzy różnorodnych gatunków drewna. Ciemne pomieszczenia można rozświetlić schodami z jasnego drewna, a ciemniejsze odcienie podkreślą charakter jasnych wnętrz. Tradycyjne schody drewniane są ciepłe i przytulne, dlatego mogą wnieść nieco naturalnego uroku do wnętrz nowoczesnych, industrialnych.

Drewno jest miłe w dotyku i bardzo ciepłe, więc codzienne chodzenie po tego rodzaju schodach, nawet na boso, będzie czystą przyjemnością.

Bez względu na to, jakie schody zamontujemy w domu, powinniśmy bardzo dobrze przemyśleć tę kwestię. Pamiętajmy, że schody są inwestycją na lata, rzadko decydujemy się na ich wymianę. Zatem bardzo ważne jest, abyśmy wybrali taki rodzaju schodów oraz gatunek drewna, który przez lata będzie zapewniał nam komfort użytkowania i zadowolenie z walorów estetycznych. Dodatkowo należy pamiętać, że schody drewniane powinny być odpowiednio konserwowane. Tylko wtedy przez długi czas zachowają swój unikalny urok.