Schody na konstrukcji betonowej | Starter

schody na beton

Schody to ważny element wnętrza. Odpowiednio zaprojektowane są wygodne w użytkowaniu i stanowią element dekoracyjny. Ogromny wybór konstrukcji, mnogość projektów, różnorodność materiałów sprawiają, że mamy niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dzięki odpowiednio przygotowanemu projektowi schodów wnętrze nabierze niepowtarzalnego, oryginalnego charakteru.

Schody na beton

Alternatywą dla schodów drewnianych są schody na beton. To rozwiązanie ponadczasowe, solidne i cieszące się niesłabnącą popularnością na przestrzeni lat.

Decydując się na schody na konstrukcji betonowej możemy zaoszczędzić na materiale, bowiem tego rodzaju schody są zdecydowanie tańsze w porównaniu ze schodami w całości wykonanymi z drewna.

Wykończenie schodów betonowych

W przypadku wykańczania schodów na beton elementami drewnianymi powinniśmy zwrócić uwagę na gatunek oraz wybarwienie drewna. Ważne, by drewno przeznaczone na stopnice i podstopnice było odpowiednio twarde i miało określoną grubość. Wybierając ten sam gatunek drewna z jakiego została wykonana podłoga zyskamy piękny efekt, spójnej i przemyślanej aranżacji.

Równie ważnym aspektem jest jakość drewna. Musimy mieć pewność, iż było ono odpowiednio sezonowane i wysuszone. Dzięki temu unikniemy ryzyka odstawania elementów drewnianych po montażu schodów w wyniku pochłaniania wilgoci.

Zabezpieczenie schodów drewnianych

Drewno musi być także odpowiednio zaimpregnowane i zabezpieczone przed działaniem czynników mechanicznych podczas codziennej eksploatacji. Do tego celu używa się lakierów jachtowych lub innego rodzaju lakierów odpowiednich do danego gatunku drewna. Możemy również zdecydować się na olejowanie. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość samodzielnego i miejscowego uzupełniania zniszczonej powierzchni i usuwania drobnych rys.