Schody gięte – piękne formy | Starter

schody gięte

Pięknie wykonane schody stanowią doskonałą ozdobę każdego wnętrza. Obecnie do wyboru mamy wiele form schodów począwszy od nowoczesnych schodów drewnianych, przez samonośne schody dywanowe, po klasyczne schody proste. Na uwagę zasługują również schody gięte. W czym tkwi ich sekret? Z pewnością w niebanalnej, przykuwającej uwagę konstrukcji.

Stylowe i praktyczne rozwiązanie

Schody gięte są bez wątpienia niezwykle stylowe i doskonale wyglądają zwłaszcza w przestronnych pomieszczeniach. Pod względem praktycznym idealnie sprawdzają się zwłaszcza w małych wnętrzach o ograniczonej przestrzeni. Często tego rodzaju schody montowane są w domach z poddaszem użytkowym.

Wiele osób decyduje się na tego rodzaju schody nie tylko ze względów praktycznych. Dobrze wykonany projekt schodów giętych to gwarancja spektakularnego efektu końcowego. Schody gięte prezentują się bowiem okazale i przyciągają wzrok.

Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na eleganckie schody gięte pamiętajmy, iż poza funkcją estetyczną, mają one pełnić również funkcję praktyczną. Dlatego niezwykle istotne jest, by stopnie nie były zbyt małe. Odpowiednia wielkość stopni zapewni nam komfort podczas użytkowania. Ważne jest również dobranie wysokiej jakości materiałów odpornych na eksploatację.

H2: Balustrady

Należy zauważyć, iż balustrady w tego rodzaju schodach są również istotne. Dobrze dobrana balustrada o niebanalnej formie stanowi ważny aspekt wizualny całego projektu. Dzięki spójnym elementom, przemyślanej koncepcji i nienagannym wykonaniu możemy stworzyć piękną aranżację wnętrza, w której kluczową rolę będą odgrywały schody gięte.

Schody gięte doskonale prezentują się zarówno z balustradami kutymi, jak też wykonanymi z drewna. Duża dowolność pozwala na niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne.