> O-nas

Stolarnia Mieczysław Dominiak „DOMSCHOD” – najważniejsze informacje o firmie

Stolarnia Mieczysław Dominiak „DOMSCHOD” jest najstarszą firmą tego typu w Szczecinie. Działa od sierpnia 1946 roku, z krótką przerwą w czasach stalinowskich, kiedy to zakład wcielono do spółdzielni produkcyjnej.

Ojciec obecnego właściciela firmy, Stanisław Dominiak, w pierwszych latach swojej działalności zajmował się stolarką otworową, następnie wyposażał sklepy i gabinety szkolne. W latach 70-tych w zakładzie powstawały łodzie żeglarskie klasy „Cadet”. Początek lat 80-tych to przejęcie zakładu przez syna Mieczysława Dominiak i produkcja mebli kuchennych z litego drewna. Od początku lat 90-tych zakład zaczął się specjalizować w produkcji schodów.

Projektowanie i montaż schodów drewnianych

Obecnie wytwarzamy ekskluzywne schody drewniane dla indywidualnych odbiorców w kraju i zagranicą, zgodnie z projektami dostarczonymi przez inwestora, jak i naszymi własnymi. Jednym z ciekawszych zamówień było wykonanie schodów w budynku klubowym pola golfowego hotelu Amber Baltic w Kołczewie (na zdjęciu obok). Aktualnie jesteśmy jednym z najbardziej doświadczonych zakładów stolarskich zajmujących się produkcją schodów w Szczecinie. Tworzymy schody proste, kręcone, a także nietypowe na konstrukcji samonośnej lub betonowej.

schody w Amber Baltic