> Jakie-schody-do-malego-mieszkania

Jakie schody do małego mieszkania?

balustrady

W dwupoziomowych mieszkaniach w bloku oraz w niewielkich domach zwykle musimy bardzo rozważnie planować przestrzeń, którą przeznaczymy na poszczególne elementy konstrukcyjne znajdujące się we wnętrzu. Również schody w małych mieszkaniach powinny zostać tak zaprojektowane, by zapewniały maksimum wygody i bezpieczeństwa, a jednocześnie nie zajmowały zbyt wiele cennej przestrzeni. Warto więc dowiedzieć się, jakie schody najlepiej sprawdzą się w małych domach i mieszkaniach.

Jaki model schodów wybrać do małego mieszkania?

Domy i mieszkania o małym metrażu wymagają od nas nieco więcej uwagi i pomysłowości podczas aranżacji. W tym przypadku dobór odpowiedniego modelu schodów ma bardzo duże znaczenie. Na szczęście nowoczesne schody drewniane są tworzone z myślą nie tylko o kwestiach funkcjonalnych, ale również estetycznych. Świetnie wkomponowują się w przestrzeń, nawet w przypadku niewielkich wnętrz. Warto zwrócić uwagę, chociażby na niezwykle oryginalne schody spiralne, które stanowią niezaprzeczalne urozmaicenie w mieszkaniu.

Wybierając schody łączące piętra w niewielkim domu, warto rozważyć możliwość zastosowania schodów policzkowych z tzw. kaczymi stopniami. Cechują się ergonomicznym kształtem, zapewniając wygodę podczas chodzenia, a jednocześnie nietypowym, designerskim wyglądem. „Kacze” schody wyróżniają się oryginalną konstrukcją, która pozwala na montaż konstrukcji pozycji niemal pionowej. Dzięki temu mają smukły, strzelisty wygląd, dzięki czemu wnętrze zyskuje na przestronności.

Nowoczesne schody drewniane warto połączyć ze szkłem. Te dwa materiały — drewno i szkło — doskonale współgrają ze sobą, a co najważniejsze mogą optycznie powiększyć przestrzeń. Można zatem zastosować szklane balustrady, dzięki którym codzienne pokonywanie schodów będzie bardziej komfortowe i bezpieczne, a samo wnętrze stanie się jaśniejsze i bardziej przestronne.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest połączenie drewna z metalem. Przykładowo, metalowe poręcze doskonale pasują do nowoczesnych mieszkań i minimalistycznym stylu. W tym przypadku stopnie mogą być wykonane z miękkiego i przyjemnego w użytkowaniu drewna, a poręcze z metalu.